prof. dr hab. Rafał Blicharz

Prawo cywilne / Prawo gospodarcze

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył studia prawa angielskiego i Unii Europejskiej (Uniwersytet Cambridge), kurs Podstawy prawa chińskiego (Beijing Foreign Studies University) w Pekinie, The University of Chicago Summer Institute in Law and Economics, The University of Chicago Law School oraz studium języka angielskiego w The American Academy of English (Legal English). Współzałożyciel i koordynator The School of US Law oraz The School of Chinese Law and Culture. Pracownik Uniwersytetu Śląskiego. Konsultant paru kancelarii adwokackich i radcowskich, wieloletni mediator w sprawach gospodarczych. Autor blisko 100 publikacji z zakresu prawa gospodarczego.

Specjalizuje się w mediacjach w sprawach gospodarczych i cywilnych w szczególności w sprawach z zakresu prawa handlowego, konkurencji, prawa własności intelektualnej, prawa budowlanego oraz zamówień publicznych. Prowadzi mediacje także języku angielskim.

Specjalizacje:

• mediacje gospodarcze